גליץ בית ספר לצילום - לוגו

קורס יסודות הפקת וידאו

ללמוד צילום ועריכת וידאו עם איתי אמיר

יוצרים מתחילים, יוטיוברים וכל מי שרוצים לרכוש כלים ונסיון מקצועי בווידאו, הקורס הזה מיועד לכם!

קורס יסודות הפקת הווידאו עוסק בהיבטים היצירתיים של תכנון, צילום ועריכה של
סרטון מדהים ואפקטיבי בדגש על התנסות ותרגול מעשי

מה נלמד בקורס?

נצפה במספר דוגמאות מעולם הקולנוע הטלוויזה ונבין את מגוון האפשרויות שמדיום הווידאו מציע לנו כיוצרים. ננתח את הכוונות והמסרים שמאחוריהם. נפתח נקודת מבט טקסטואלית להפקת ווידאו. נכיר את המרכיבים היסודיים של המדיום תסריט, זווית צילום, תנועות מצלמה, עריכה סאונד ומוזיקה. נכיר את פונקצית הווידאו במצלמות המירורלס/ DSLR, חצובה, תאורה ומקרופון ואת סט הציוד הבסיסי של צלם
הווידאו: מצלמה, עדשות. כל תלמיד ישתמש במצלמה שלו לצילום שוט נסיון במצב ווידאו.

נתרגל הקמת סט לצילום עצמי של וולוג, כולל העמדת מצלמה, תאורה ורקע. נשתמש בטלפרומפטר להגשת טקסט רץ. נצבור בטחון בהופעה מול קהל צופים ונכיר כלים פרקטיים למשחק מול מצלמה.

נצפה במספר דוגמאות של עריכה מעולם הקולנוע והטלוויזיה ונכיר את מושגי היסוד של תהליך העריכה. טיימליין, סיקוונס, קאט, ערוצי סאונד ווידאו, טרנזישנים, גרפיקה וכותרות. ננתח מבנה עריכתי קלאסי של סצנה – אסטבליש שוט, עריכת מספר זוויות צילום לדיאלוג, אינסרטים סאונד ומוזיקה. נכיר תוכנת עריכה פשוטה וחינמית כולל הפונקציות הבסיסיות לעריכת סרטים: יבוא חומרי גלם, תמונות גרפיקה ומוזיקה, הגדרות הפורמט הרצוי, יצירת סיקווינס משילוב של חומרי גלם שונים, הוספת ערוצי סאונד ומוזיקה, יצירת טרנזישנים, כותרות וגרפיקה, יצוא של סרטון ופרסומו ביוטיוב.
מתקיים בתיכון "תלמה ילין" בורוכוב 5, גבעתיים

נצא לשטח לצלם סצנה פשוטה הכתובה בצורת תסריט סטנדרטי שמאפשר לתרגם תוכן מילולי לתוכן אודיו – ויזואלי. ננתח את זוויות הצילום הדרושות לכיסוי הסצנה ונבנה תוכנית יעילה לצילום הסצנה בעזרת סטוריבורד. נצלם את הסצנה בדגש על השגת החומרים הדרושים לעריכה. נפרק את התהליך למרכיבים: בניית פריים, העמדת שחקנים, בימוי התוכן/חזרה, תאורה וסאונד, צילום ובימוי טייקים עד להשגת התוצאה המבוקשת.

השיעור יתקיים בפארק הירקון (איזור ראש ציפור/שבע תחנות).

ניפגש בשעות הבוקר בחוץ. נזהה את המרכיבים השונים הקיימים בשטח : רקעים, תאורה סביבתית, אלמנטים של עומק, פורגראונד ובקגראונד, תנאי הסאונד של הסביבה. נצלם סצנה הכוללת ראיון סטטי ובתנועה, שוטים המתארים את הלוקיישן, נקודות המבט השונות והפרטים הקטנים שיעזרו לערוך את הסצנה בצורה מעניינית סיפורית ודרמטית.

השיעור יתקיים בנמל תל אביב, נפגשים בחניון רידינג מערב ליד הגשר.

נתרגל הפקת סרט מזון. נקים סט תאורה בשיעור ונצלם מתכון מא-ת.

נקים סט מקצועי לצילומי ביויטי וצילומי מוצר בסגנון פרסומת. ניצור תנועות מצלמה חלקות, נשתמש במוניטר ונלמד סוגי תאורה שונים. נצלם בהילוך איטי ונתרגל שיתוף פעולה בין אנשי צוות.

למה וידאו?

קל ליצור

בעזרת המצלמה ומכשירים אחרים שנגישים לנו

פשוט לשתף

בערוצים שונים: יוטיוב, פייסבוק, מערכות תוכן וכו'

נוח לצפייה

הוידאו נעים לנו בעיניים ופחות מצריך מאיתנו מאמץ

מתי והיכן?

14.01.24 ימי א'
בין השעות 18:30-21:30

דרישות מקדימות

מצלמת Mirrorless/DSLR שיש בה פונקצית צילום בוידיאו או מצלמת וידאו ביתית

אפשרות לשליטה ידנית בתריס וצמצם ופונקציית ווידאו.
ידע נדרש – שליטה מוחלטת ביסודות הצילום ובטכניקה בסיסית.

עלות הקורס

3,750 ש"ח | בוגרי גליץ זכאים ל-10% | ללא כפל מבצעים

על המדריך

איתי מאיר, בוגר בצלאל עם למעלה מ 10 שנות ניסיון בהפקת וידאו לטלוויזיה ולדיגטל כולל פרסומות, פרומו, דוקו ועוד. מלמד הפקה ובעל 4 שנות נסיון בבניית קורסים והדרכה בפרוייקט "פרחי בצלאל".

קבעו פגישת היכרות במשרד

הגיע הזמן לצלם כמו מקצוענים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מדיניות ביטולים: הודעה על ביטול השתתפות בקורס תשלח כהודעה כתובה אל מייל info@galitz.co.il או באמצעות יצירת קשר עם גליץ בית ספר לצילום בטלפון 077-4090280 בשעות הפעילות, ימים א-ה 10:00-18:00. | במקרה של ביטול עד 14 ימי עסקים לפני פתיחת הקורס מיום ההרשמה – דמי ביטול 5% או 100 ש"ח הנמוך מביניהם | ביטול שיעשה בטווח של 13-8 ימי עסקים לפני פתיחת הקורס – דמי ביטול בגובה 40% מערך הקורס | ביטול שיעשה בטווח של פחות מ-7 ימים לפני פתיחת הקורס – חיוב מלא ללא החזר כספי | למען הסר ספק, לא ניתן לבטל השתתפות שנרכשה 7 ימי עסקים לפני פתיחת הקורס ולא ניתן יהיה לקבל בגינה החזר כספי.  לגליץ הזכות לדחות את מועדי פתיחת הקורסים. במקרה כזה, הנרשמים יקבלו הודעה מראש ולא יחוייבו בדמי ביטול במקרה של שינוי.